30-690 Kraków, ul.Badurskiego 19
tel.: +48 (12) 658 11 58

Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych

Mistrzostwach Polski Uczelni Medycznych w Tenisie Ziemnym

W dniach 2-4 czerwca 2017r. w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych w tenisie ziemnym. Drużyna mężczyzn UJCM w składzie:

Mistrzostwach Polski Uczelni Medycznych w Siatkówce Plażowej

W dniach 20-21 maja 2017 r. w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych w siatkówce plażowej.
    Podczas mistrzostw reprezentacja studentów naszej uczelni pod opieka trenera mgr Zbigniewa Janika zdobyła zwycięski złoty medal i tytuł najlepszej uczelni medycznej w tej dyscyplinie w kraju.

Mistrzostwach Polski Uczelni Medycznych w Koszykówce

W dniach 7-9 kwietnia 2017 w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych w Koszykówce.
    W rozgrywkach udział wzięło jedenaście uczelni. Nnasza sekcja kobiet uplasowała się na 5 miejscu ale drużyna mężczyzn zapewniła ogromne emocje walcząc o złoty medal. Tym razem nie udało się zwyciężyć ale V-ce Mistrzostwo Polski w tak trudnej technicznie dyscyplinie jest wielkim sukcesem!
    Gratulujemy naszym zawodnikom i trenerowi mgr Michaałowi Jaroszowi (SWFiS UJ CM).

Mistrzostwach Polski Uczelni Medycznych w Tenisie Stołowym

Męska drużyna UJ CM zdobyła srebro w rozgrywanych w dniach 10-12 marca we Wrocławiu Mistrzostwach Polski Uczelni Medycznych w Tenisie Stołowym. Srebrny krążek trafił też w ręce Witolda Urbana, który wywalczył go w turnieju indywidualnym.
    W tym rywalizacja odbywała się na wyjątkowo wyrównanym wysokim poziomie. Drużyna UJ CM w składzie: Witold Urban (III rok WL UJ CM), Łukasz Balcerzak (V rok WL UJ CM), Dominik Starczewski (III rok WL UJ CM), Jacek Górka (IV rok WL, studia doktoranckie) wywalczyła drużynowo tytuł wicemistrza, ustępując miejsca jedynie zawodnikom z Wrocławia.
    W turnieju indywidualnym srebrny medal zdobył Witold Urban (III rok WL UJ CM), który wygrał we wszystkich meczach rozgrywek drużynowych.
    Opiekunem drużyny jest dr Dorota Palik, kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ CM.