Studium Wychowania Fizycznego i Sportu
Uniwersytetu Jagiellońskiego
Collegium Medicum


30-690 Kraków, ul.Badurskiego 19
tel.: +48 (12) 658 11 58



Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych




28 - 30 maj 2010 r. odbyły się ostatnie rozgrywki w dwuletniej edycji (2009-2010) Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych. Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum uplasowało się na II miejscu wśród dwunastu startujących uczelni.



  • II miejsce w typie uczelni medycznych w żeglarstwie

    Nową dwuletnią edycję Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych UJ CM zaczęło od wicemistrzostwa !!!!

    Reprezentacja UJ Collegium Medicum w Akademickich Mistrzostwach Polski w żeglarstwie rozegranych w dniach 20-23 września 2010 na jeziorze Niegocin zajęła drugą pozycję w typie uczelni medycznych. Od naszych zawodników lepsi okazali się tylko studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. UJ Collegium Medicum reprezentowały dwie załogi w składzie:

    1. Grzegorz Ginter (sternik) VI rok WF, Mateusz Ostachowski III rok WL, Pavel Kukucz IV rok WL, Krzysztof Jagieło IV rok WF.

    2. Wojciech Malinowski (sternik) II rok WL, Marcin Magierowski IV rok WF, Michał Starmach III rok WL, Jakub Sieprawski I rok WNoZ.

  • Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

    W II Akademickich Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce które odbyły się
    w Warszawie 28 - 30 maj 2010r. zawodnicy Klubu Uczelnianego AZS UJ CM
    zajęli: mężczyźni I miejsce a kobiety IV.

    WYNIKI - kobiety

    • bieg na 100 m. - III miejsce brązowy medal

      Manda Aneta - I rok WFa

    • bieg na 200 m. - III miejsce brązowy medal

      Manda Aneta - I rok WFa

    • Sztafeta 4x 100 - III miejsce

      Krzemień Marzena - V rok WL
      Manda Aneta - I rok WFa
      Wiertel Katarzyna - II rok WNZ
      Gurbacz Anna - I rok WL

    • Sztafeta 4x 400 - II miejsce

      Bazan Anna - I rok WL
      Obrał Jadwiga - II rok WFa
      Pogan Eliza - I rok WFa
      Rij Ewelina - III rok WFa

    Trener - Mgr Urszula Jabłońska

    WYNIKI – mężczyźni

    • bieg na 800 m - I miejsce złoty medal

      Rogozik Mariusz - II rok WNZ

    • bieg na 400 m - II miejsce srebrny medal

      Rogozik Mariusz - II rok WNZ

    • trójskok - II miejsce srebrny medal

      Dahl Lars - II rok WL

    • skok w dal III miejsce brązowy medal

      Pawlik Arkadiusz - IV rok WL

    • Sztafeta 4x 100 - II miejsce

      Dahl Lars - II rok WL
      Foosnaes Havard - I rok WL
      Kostański Maciej - V rok WFa
      Pawlik Arkadiusz - IV rok WL

    • Sztafeta 4x 400 - I miejsce Rogozik Mariusz - II rok WNZ
      Foosnaes Havard - I rok WL
      Kostański Maciej - V rok WFa
      Skrzypek Karol - II rok WL

    Trener - Mgr Zbigniew Janik

  • Brązowy Medal drużynowo w pływaniu kobiet

    Drużyna w składzie:

    Katarzyna Podgajna - I rok Zdr. Pub. II stopnia
         - Złoty medal w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym
         - Srebny medal na dystansie 50 m stylem motylkowym
         - Brązowy medal na dystansie 100 m stylem zmiennym

    Ewa Okuńska - I rok Lek.
         - Złoty medal na dystansie 50 m stylem dowolnym
         - Złoty medal w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym

    Małgorzata Osmoła - I rok Lek.
         - Złoty medal w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym
         - Brązowy medal na dystansie 50 m stylem dowolnym

    Agnieszka Wojciechowska - I rok Rat. Med.
         - Złoty medal w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym

    Joanna Łapa - I rok. Zdr. Pub.
    Klaudia Tytro - I rok. Farm.
    Joanna Warzycha - III rok Rat. Med.
    Jessica Noelting - IV rok Lek.
    Agnieszka Stanuszek - III rok Lek.
    Danuta Smoląg - III rok Fizjot.

    Opiekun drużyny mgr Jolanta Filip

  • Złoty Medal w tenisie ziemnym

    Złoty Medal w tenisie ziemnym
    Mistrzostwa odbyły się w Żywcu 22-24.05.2009

    Medal zdobyła drużyna w składzie:
    Karol Urbański III rok Wydział Lekarski
    Dominik Biel IV rok Wydział Farmaceutyczny
    Mateusz Bruzda IV rok Wydział Lekarski
    Jerzy Hohendorff III rok Wydział Lekarski
    Opiekun drużyny: mgr Czesław Klim
    Organizatorem Mistrzostw było Studium WF i Sportu UJ CM i AZS UJ CM.

  • Tytuł Mistrza Polski w piłce nożnej

    Tytuł MISTRZA POLSKI w piłce nożnej
    Mistrzostwa odbyły się we Wrocławiu 14-16.05.2009

    Drużyna w składzie:
    Bogdan Ciążyński
    Arkadiusz Kwoka
    Mateusz Ostachowski
    Michał Starmach
    Hubert Tyrkiel
    John Are Bronstad
    Havard Lisether
    Tomasz Rodacki
    Marcin Magierowski
    Mikhail Kisialeuski
    Truls Hanestad
    Anders Engebretsen
    Hallgier Selven
    Andreas Dalen
    Ole Brenne
    Eivind Lilleas
    Espen Schjerven
    Trond Dalend

    Opiekun sekcji: mgr Czesław Klim

  • Złoty medal w Narciarstwie Alpejskim kobiet

    Złoty medal w Narciarstwie Alpejskim kobiet - drużyna w składzie:
    Justyna Januszek I rok Farm.acji – indyw. dwa złote medale, jeden srebrny (slalom, kombinacja, gigant)
    Kasprzyk Ula II rok WL brązowy medal indyw. (gigant)
    Dyras Ola III rok WnoZ – RM
    Zajączkowska Basia VI rok WL
    Szlachcic – Wyroba Kinga VI rok WL

  • Srebrny medal w Narciarstwie Alpejskim mężczyzn

    Srebrny medal w Narciarstwie Alpejskim mężczyzn - drużyna w składzie:
    Bursztyński Piotr III rok WnoZ Fizj. - trzy złote medale indyw. ( gigant, slalom, kombinacja)
    Gilowski Wojciech VI rok WL
    Stopa Marcin VI rok WL
    Wieczorek Mateusz IV W L-D
    Frączek Sebastian IV rok WL
    - opiekun sekcji - Mgr Czesław Klim

  • Złoty Medal w Tenisie Stołowym kobiet

    Złoty medal w Tenisie Stołowym kobiet (Wrocław)

    drużyna w składzie:
    Karolina Pacułt III rok WL
    Michalina Górska V rok WL
    Aneta Tokarz III WnoZ – Piel.
    Zosia Tylutki I rok Farm. - rezerwa
    - opiekun sekcji – Mgr Dorota Palik


  • II miejsce drużynowo w biegach przełajowych kobiet

    II miejsce drużynowo w biegach przełajowych kobiet - drużyna w składzie:
    Jadwiga Obrał I rok Farm.
    Marta Kurdziel VI rok WL
    Ewelina Rij II rok Farm.
    Wawszkiewicz Magdalena II rok WNOZ
    Kopeć Katarzyna I rok WNOZ
    - opiekun sekcji – mgr Urszula Jabłońska

  • Srebrny Medal w biegach przełajowych indywidualnych 2 km

    Srebrny medal w biegach przełajowych indywidualnych 2 km:
    Jadwiga Obrał I rok Farm.

  • Brązowy Medal w biegach przełajowych indywidualnych 4 km

    Brązowy medal w biegach przełajowych indywidualnych 4 km:
    Rogozik Mariusz II rok WNOZ
    - opiekun sekcji – mgr Zbigniew Janik

  • II Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych w żeglarstwie
    30.04 - 03.05.2009, Jezioro Mamry.

    Drużynowo UJ Collegium Medicum zajęło I Miejsce
    wśród startujących dziesięciu uczelni medycznych.
    UJ CM reprezentowały dwie załogi w składzie:

    I Miejsce Indywidualnie (Tango 730 S):
    Grzegorz Ginter - V rok Farmacji
    Katarzyna Jasnos - III rok Analityki Medycznej
    Urszula Doboszewska - V rok Farmacji
    Marcin Magierowski - III rok Analityki Medycznej
    Paweł Kukucz - III rok Wydział Lekarski

    IV Miejsce Indywidualnie (Tango 780 S):
    Filip Senderak - VI rok Wydział Lekarski
    Kinga Szlachcic - Wyroba - VI rok Wydział Lekarski
    Małgorzata Kramarczyk - VI rok Wydział Lekarski
    Eliza Gordijewska - V rok Farmacji
    Jakub Wyroba - lek. med., pracownik UJ CM





Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych - 2013 - 2014

Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych - 2011 - 2012



Redakcja strony WWW