Akademickie Mistrzostwa Polski w żeglarstwie 18-21.05.2026. Zawody odbyły się w Wilkasach, na jeziorze Niegocin. Wystartowało łącznie 79 załóg z 32 uczelni. Szkoda, że wiatr nie dopisał. Ścigaliśmy się praktycznie tylko jednego dnia (w środę), kiedy to rozegrano 5 fajnych wyścigów eliminacyjnych. Nam udało się wprowadzić aż trzy z czterech załóg do Złotej Floty. To duży sukces, zwłaszcza że w finale rozegrano tylko jeden wątpliwy wyścig. Nasze załogi w tych warunkach spisały się bardzo dobrze.
Klasyfikacja indywidualna uczelni medycznych:
1. Kacper Bąk, UJ CM Kraków
2. Ewa Lewandowska, GUMed Gdańsk
3. Michał Sitko, UJ CM Kraków
4. Grzegorz Ginter, UJ CM Kraków
5. Piotr Masztalesz, ŚUM Katowice
6. Aleksandra Wajs, UJ CM Kraków
7. Michał Marcińczyk, WUM Warszawa
8. Alicja Kolman, ŚUM Katowice
9. Antonina Ołowiak, GUMed Gdańsk
10. Jonasz Osiecki, ŚUM Katowice
11. Albert Gandurski, WUM Warszawa
12. Filip Fajfer, UMW Wrocław
13. Dominika Fajdasz, UMW Wrocław
Klasyfikacja drużynowa uczelni medycznych:
1. Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum Kraków
2. Gdański Uniwersytet Medyczny
3. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
4. Warszawski Uniwersytet Medyczny
5. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
Składy załóg UJ CM:
POL 690: Kacper Bąk (WL), Klara Matysik (WNoZ), Michał Mordarski (WL)
POL 677: Michał Sitko (WL), Olaf Podskoczy (WL), Gabriela Wylon (WL), Jan Janiec (WL)
POL 333: Grzegorz Ginter (WF), Jan Libura (WL), Jakub Góralski (WL), Jan Gawor (WL)
POL 1364: Aleksandra Wajs (WL), Dawid Kurzawa (WL), Wiktoria Ziółek (WL), Jan Strach (WL)
Nieocenione wsparcie trenerskie i logistyczne: Krzysztof Grajewski i Kamila Grajewska.
Dziękujemy też Zawiszy Opiole (AGH) za dowiezienie zapomnianego bomu. ![]()
Zdjęcia: Michał Szypliński, Olaf Podskoczy, Grzegorz Ginter, Krzysztof Grajewski, Szymon Janiak

