Akademickie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie 31.08 – 3.09. 2020

Uczelnie medyczne zdominowały tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie. W zawodach, które odbyły się w dniach 31 sierpnia – 3 września na jeziorze Niegocin wystartowało aż 17 załóg spod znaku eskulapa reprezentujących 8 uczelni, co sprawiło, że byliśmy najliczniejszym typem. Po wtorkowych eliminacjach 6 załóg medycznych awansowało do złotego finału, co zapowiadało bardzo zaciętą walkę o medale. Najlepszy wynik wśród uczelni medycznych osiągnęła załoga Katarzyny Herc z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, która zajęła znakomite 8 miejsce w klasyfikacji generalnej (na 58 zgłoszonych załóg z 27 szkół wyższych). Drugie miejsce zajęła załoga Maksymiliana Wastaga z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, a trzecie Grzegorza Gintera z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie. We flocie srebrnej również było ciekawie. Tam załoga Marii Sitko z UJ CM Kraków toczyła zacięty bój z ekipą Jacka Nicała z UM Wrocław, który miał mieć duże znaczenie dla klasyfikacji drużynowej. Ostatecznie reprezentacja UM Wrocław okazała się najlepszą uczelnią medyczną w Polsce minimalnie wyprzedzając UJ CM Kraków. Na trzecim miejscu drużynowo uplasowała się ekipa Gdańskiego UM. Krakowianie wystawili 4 załogi: