Narciarskie sukcesy ekipy UJ CM

Na zakończonych 8 marca Akademickich Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Alpejskim kobieca drużyna UJ CM odniosła ogromny sukces, zdobywając po raz pierwszy II miejsce w generalnej klasyfikacji kobiet. Z kolei srebro na Akademickich Mistrzostwach Polski w Snowboardzie wywalczyła Alicja Bałajewicz z WNZ UJ CM, w klasyfikacji generalnej zaś drużyna kobieca zdobyła brąz.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim jak co roku odbyły się na stoku Harenda w Zakopanem. Od 4 do 8 marca o medale w slalomie gigancie i slalomie rywalizowało 379 studentów (157 kobiet, 222 mężczyzn) z 52 uczelni w całej Polsce.

Najlepiej spisały się narciarki UJ CM, zdobywając II miejsce w generalnej klasyfikacji kobiet. Srebro wywalczyła drużyna w składzie: Martyna Białek (III rok, dietetyka, Wydział Lekarski), Ania Ruszecka (I rok, kierunek lekarski, Wydział Lekarski), Katarzyna Solecka (V rok, kierunek lekarski, Wydział Lekarski),

Dorota Długosz (IV rok, kierunek lekarski, Wydział Lekarski), Agnieszka Romańczyk (IV rok, kierunek lekarsko-dentystyczny, Wydział Lekarski).

Najlepszy w drużynie mężczyzn okazał sięPeer Scott Steinsvoll (I rok, kierunek lekarsko-dentystyczny, Szkoła Medyczna dla Obcokrajowców,Wydział Lekarski), który zajął 4. miejsce w slalomie. O najlepsze wyniki walczyli również Jakub Korpanty (V rok, kierunek fizjoterapia, Wydział Nauk o Zdrowiu), Michał Tabor (I rok, kierunek lekarski, Wydział Lekarski) oraz Krzysztof Gajkowski-Wójcik (VI rok, kierunek lekarski, Wydział Lekarski)

Bardzo dobrze poradziły sobie również reprezentantki naszej uczelni na Akademickich Mistrzostwach Polski w Snowboardzie, które odbyły się w dniach 1-3 marca na stoku Skolnity w Wiśle – Alicja Bałajewicz (I rok, wydział nauk o zdrowiu, kierunek fizjoterapia), zajęła 2. miejsce w kategorii banked slalom i 9. w slalomie gigancie. W klasyfikacji drużynowej ekipa kobiet uplasowała się na miejscu 3.

Trenerem sekcji narciarskiej UJ CM jest mgr Łukasz Bylica, instruktor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ CM.