Studium Wychowania Fizycznego i Sportu
Uniwersytetu Jagiellońskiego
Collegium Medicum


30-690 Kraków, ul.Badurskiego 19
tel.: +48 (12) 658 11 58Imprezy sportowe
Studium Wychowania Fizycznego i Sportu od lat jest organizatorem cyklicznych masowych imprez sportowych takich jak:
Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce
3-4.06.2016 r.

Zapraszamy do galerii W dniach 3-4 czerwca w Łodzi odbyła się największa impreza z cyklu Akademickich Mistrzostw Polski - AMP w lekkiej atletyce.W czasie dwudniowej rywalizacji w 26 konkurencjach na stadionie wystartowało ponad 1000 zawodników i zawodniczek z 52 uczelni wyższych z całej Polski. Drużyna kobiet UJCM zajęła 8 a mężczyzn 22 miejsce w klasyfikacji generalnej. W typie uczelni medycznych obydwie drużyny zdobyły złote medale!

Lista medalistów w typie uczelnie medyczne:

1. Aleksandra Lemańska V L złoty medal 4 x 400m, dwa brązowe medal 400 i 800m
2. Natalia Gordzielik IV F złoty medal 4 x 400m, brązowy medal w skoku w dal
3. Paulina Turowska IV L złoty medal 4 x 100m
4. Magdalena Wójtowicz II Noz, Piel. złoty medal 4x 100m
5. Zofia Wojciechowska VL złoty medal 4 x 400m
6. Justyna Woźniak I mgr NoZ, Z.Publ. srebrny medal na 1500m
7. Aleksandra Gładysz V L złoty medal 4 x 100m
8. Izabela Pędzik V L brązowy medal w rzucie oszczepem
9. Ewa Berowska III L brązowy medal na 1500m
10. Ewa Graczkowska III L
11. Agata Wojtyna III L
12. Yana Rusova I NoZ
13. Katerina Fysun I NoZ, Fizj. złoty medal 4 x 400m
14. Anna Grzywacz III NoZ
15. Natalia Mączyńska II L-d złoty medal 4 x 400m
16. Agata Ciempka V L
17. Angelika Sosulska NoZ I mgr Fizj.


MĘŻCZYŹNI:
1. Maciej Goss 49,5 s! I L trzy złote medale w biegu na 400m i sztafetach 4x100 i 4x400
2. Mateusz Malik 11,14 s VI L zloty medal w sztafecie 4x100 i dwa srebrne medale w biegach na 100 i 200m
3. Robert Bieda IV L dwa złote medale 800 i 4 x 400, srebrny medal 400m
4. Aleksander Jakub Gut II L-d brązowy medal w skoku wzwyż
5. Aleksander Gut I L dwa złote medale 4 x 100 i 4 x 400
6. Jakub Wnuk III L dwa złote medale 4 x 100 i 4 x 400
7. Jakub Frączek V Lrebrny medal w skoku wzwyż, brązowy w skoku w dal
8. Patryk Sypek II NoZ brązowy medal na 800 m
9. Andrzej Mitera pracownik-pchnięcie kulą- brązowy medal.

Trenerzy obydwu złotych drużyn:
Mgr Urszula Jabłońska oraz mgr Zbigniew JanikAkademickie Mistrzostwa Polski w żeglarstwie
30.05-20.06.2016 r.

Zapraszamy do galerii W dniach 30 maja - 2 czerwca na jeziorze Niegocin odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w żeglarstwie. Co roku są to jedne z największych, pod względem liczby jednostek, regaty w Polsce. Na starcie stanęło ponad 70 załóg z kilkudziesięciu uczelni. Żeglarze ścigali się na jachtach klasy Omega Standard.
Jak co roku nie mogło zabraknąć reprezentacji UJ Collegium Medicum, którą stanowiły 3 załogi w składzie:

Grzegorz Ginter, Piotr Czyrka, Jakub Sieprawski, Jarosław Wąsik;
Maciej Dominiak, Mateusz Bogusławski, Aleksandra Moś, Paweł Tyszecki;
Mateusz Świerz, Remigiusz Jaśkiewicz, Jakub Kabata, Kamil Manterys.

Nie zabrakło słońca, silnego wiatru i niespodzianek w postaci czarnych chmur, burz i ulewnego deszczu, które doprowadziły do wysypu „grzybów” na wzburzonej tafli jeziora, czyli łódek pływających do góry dnem.
Nasze załogi poradziły sobie doskonale - wszystkie nawiązały bezpośredni kontakt z rywalami. Pierwszego dnia Grzegorz wjechał dziobem w burtę innej załodze mając pierwszeństwo, Maciej poszedł w ślady trenera, lecz pierwszeństwa nie miał, a następnego dnia nie dość że nie miał pierwszeństwa, to jemu wjechano w burtę. Obeszło się bez strat w ludziach, aczkolwiek żaglówki wymagały profesjonalnej naprawy, na szczęście na koszt ubezpieczyciela.

Wśród uczelni medycznych zajęliśmy pierwsze miejsce drużynowo, a załoga Grzegorza Gintera także pierwsze miejsce indywidualnie!Akademicki Puchar Polski w Unihokeju w Gdyni
21-22.05.2016 r.

21-22 maja odbył się Akademicki Puchar Polski w Unihokeju w Gdyni, w którym nasza reprezentacja pierwszy raz wzięła udział. Na poziomie akademickim jest to turniej najwyższej rangi w Polsce. Organizatorem wyjazdu był Rafael Sytniowski oraz Bartłomiej Mysiorski, a trenerami drużyny Rafael Sytniowski oraz Bartosz Ciapała (wszyscy tu zawodnikami z Wydziału Lekarskiego). SWFiS UJ CM zapewniło opiekuna, halę i sprzęt na treningi, a Samorząd Studentów UJ CM wpisowe za turniej i noclegi w Gdyni. Duże podziękowanie należy się również Michałowi Jaroszowi za wsparcie na treningach oraz Czesławu Klimowi za wypożyczenie strojów na turniej. w turnieju nasza drużyna osiągnęła ogromny sukces, wygrywając srebro i dwie dodatkowe nagrody: za najlepszą bramkarkę turnieju - Paulina Młynarczyk i MVP - Bartosz Ciapała.
W turnieju brało udział 9 drużyn, w składach mieszanych, w których 2 kobiety musiały cały czas być obecne na boisku jako rozgrywające; a my mieliśmy 3 na boisku - bo jeszcze kobietę w bramce. Turniej rozpoczął się od fazy grupowej, gdzie mecze były bardzo zacięte. Nasi zawodnicy walczyli do ostatniej minuty każdego meczu, aby zapewnić sobie awans do półfinału. Zmierzyliśmy się z drużynami, które posiadały zawodników z Ekstraligi; Politechnika Gdańska dysponowała zawodnikami z Energa Olimpia Osowa Gdańsk, która to drużyna zdobyła mistrza Ekstraligi Kobiet w obecnym sezonie oraz z piątej najlepszej drużyny Ekstraligi mężczyzn; Politechnika Wrocławska, która w poprzednim sezonie wygrała Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w Unihokeju i grała w Ekstralidze; UAM Poznań który posiadał zawodnika z czwartej najlepszej drużyny w obecnym sezonie Ekstraligi.
W półfinale spotkaliśmy się z Uniwersytetem Gdańskim, który zawierał zawodników z tych samych drużyn co PG. UG do tego momentu w turnieju wygrywał każdy mecz z łatwością i mało kto się spodziewał, że ich dobra passa się skończy… Postanowiliśmy zaskoczyć i przycisnęliśmy mocno od samego początku. Do pewnego momentu prowadziliśmy 3-0, ale potem przeciwnicy niebezpiecznie zbliżyli się wynikiem. Emocje były ogromne przez ostatnie 5 minut, kiedy to staraliśmy się utrzymać korzystny dla nas wynik, a UG robił co mógł aby nam strzelić bramkę. Ostatecznie po zaciętej walce mecz zakończył się 4-3 dla nas.
W finale zmierzyliśmy się z niesamowicie mocną drużyną, praktycznie nie do pokonania, która grała o wiele lepiej niż pozostałe drużyny turnieju, składająca się z zawodników z dwóch najlepszych drużyn Ekstraligi mężczyzn, i z trzeciej najlepszej drużyny Ekstraligi kobiet, z której mieli trzy zawodniczki z Polskiej Reprezentacji kobiet. Pierwszą połowę wytrzymaliśmy broniąc się dzielnie z wynikiem 1-1. w drugiej natomiast, zabrakło sił i pomysłów i wpadły niepotrzebne "łatwe" bramki. Ostatecznie przegraliśmy finał - był to jedyny przegrany mecz z 5 których graliśmy w turnieju.Akademickie Drużynowe Mistrzostwa Małopolski w szachach
21.05.2016 r.

Zapraszamy do galerii W dniu 21 maja 2016 drużyna reprezentująca Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum wzięła udział w Akademickich Drużynowych Mistrzostwach Małopolski w szachach. Organizatorem imprezy był KU AZS Uniwersytetu Ekonomicznego. Nasza "szóstka" w składzie Marcin Kostański - kapitan, Anna Krupa, Weronika Madej, Szczepan Miczek, Rafał Leś i Dominik Starczewski zajeła ostatecznie czwarte miejsce. Na uwagę zasługuje sukces naszego czołowego zawodnika Marcina Kostańskiego, który z wynikiem 4 na 6 punktów na I szachownicy zajął drugie miejsce, ustępując pola tylko mistrzowi międzynarodowemu Michałowi Matuszewskiemu z UJ, którego w bezpośrednim pojedynku pokonał. Impreza przebiegała w bardzo przyjaznej atmosferze, a zebrane doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości.Puchar Rektora UJ w Regatach Ósemek Wioślarskich
05.2016 r.

Zapraszamy do galerii W zakolu Wisły rywalizowało osiem męskich osad wioślarskich oraz cztery żeńskie w Regatach Ósemek Wioślarskich o Puchar Rektora UJ. Wśród nich były osady Uniwersytetu Warszawskiego, AGH Kraków, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego-Collegium Medicum i gospodarza imprezy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wśród osad żeńskich najlepsza okazała się osada Uniwersytetu Jagiellońskiego-Collegium Medicum, a na drugim miejscu osada Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wśród osad męskich najszybsza była drużyna Politechniki Wrocławskiej. Na piątym miejscu uplasowała się osada Uniwersytetu Jagiellońskiego, a tuż za nią zawodnicy reprezentujący Uniwersytet Jagielloński-Collegium Medium.Tenis ziemny
14.05.2016 r.

Po niewątpliwym sukcesie zawodniczek sekcji tenisa ziemnego KU AZS UJ CM, które w składzie:
1. Monika Micał IV SMO
2. Maria Engelsen III SMO
3. Karolina Jaworska V Lek

w ubiegły weekend wywalczyły tytuł V-ce mistrzowski w AMM 2016, ogromny sukces odnieśli panowie, którzy pokonując w finale studentów UEK sięgnęli po tytuł Akademickich Mistrzów Małopolski. Nasi grali w składzie:
1. Michał Dyrda VI Lek
2. Tomasz Ługowski VI Lek
3. Jakub Dziubek I Lek-dent

Na wyróżnienie zasługuje postawa liderów sekcji Moniki Micał i Michała Dyrdy, którzy zwyciężali zarówno w swoich pojedynkach singlowych jak również odgrywali decydującą w rolę "deblach".
Opiekunem sekcji tenisa ziemnego jest mgr Czesław Klim ze Studium WFiS UJ CM.

Małopolskie Mistrzostwa Akademickie w Tenisie Ziemnym
40 Bieg Kościuszkowski
30.03.2016 r.

Zapraszamy do galerii W dniu 23 marca na rynku głównym odbył się 40 Bieg Kościuszkowski organizowany przez Politechnikę Krakowską. Drużyny żeńskie KU AZS UJ CM pod opieką trenerów mgr Zbigniewa Janika oraz mgr Urszuli Jabłońskiej zdobyły w klasyfikacji uczelni krakowskich kolejno 2 i 3 miejsce, a w klasyfikacji ogólnej 3 miejsce! W biegu tym promując zdrowy styl życia i aktywność fizyczną wzięli udział mgr Ewa Klepacz-Zielińska - z-ca Kanclerza UJ CM oraz Dziekan Wydziału Farmaceutycznego prof dr hab Jacek Sapa! W klasyfikacji VIP pan dziekan zdobył najtrudniejsze dla sportowca miejsce a pani kanclerz była jedyną kobietą, która walczyła z zawodnikami UM, ambasady USA, sił zbrojnych oraz policji.Puchar Prorektora UJ ds. Collegium Medicum prof. dr hab. Piotra Laidlera w narciarstwie alpejskim i snowboardzie
12-13.03.2016 r.

Zapraszamy do galerii W dzniach 12-13 marca 2016 r. w Stacji Narciarskiej na Wierchu Rusińskim w Bukowinie Tatrzańskiej odbyły się zawody o Puchar Prorektora UJ ds. CM prof. Piotra Laidlera w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. W imprezie udział wzięło 111 studentów, absolwentów i pracowników UJ CM, którzy startowali w różnych kategoriach. Wszystkim zwycięzcom nagrody wręczył osobiście Prorektor UJ ds. CM prof. Piotr Laidler. Zawody zorganizowało KU AZS UJ CM oraz Studium WFiS UJ CM.

Wyniki w poszczególnych kategoriach zawodówAkademickie Mistrzostwa Polski w szachach
15-17.01.2016 r.

Zapraszamy do galerii W dniach 15-17 stycznia reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum wzięła udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w szachach, które odbyły się w malowniczo położonej miejscowości Hucisko w Jurze Krakowsko - Częstochowskiej. Nasza drużyna dzielnie rywalizowała z innymi uczelniami, których barw nierzadko bronili jedni z najsilniejszych polskich szachistów. Na uwagę zasługuje bardzo dobry wynik dwóch naszych zawodników, Marcina Kostańskiego i Szczepana Miczka, którzy w turnieju indywidualnym wśród zawodników z uczelni medycznych zajęli 1 i 2 miejsce. Mamy nadzieję, że nasz występ przyczyni się do popularyzacji ,,królewskiej" gry wśród studentów UJ Collegium Medicum.

Skład reprezentacji UJ CM:

Weronika Madej (III rok WL),
Grzegorz Ginter (pracownik WL),
Marcin Kostański (V rok WL),
Rafał Leś (V rok WL),
Szczepan Miczek (V rok WL),
Dominik Starczewski (III rok WL).Puchar Przewodniczącego Rady Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców WL UJ CM
04.12.2015 r.

Zapraszamy do galerii Na pływalni UEK w Krakowie odbyły się Zawody Pływackie o Puchar Przewodniczącego Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców UJ CM. Udział w zawodach wzięło 56 pływaków – studentów UJ CM, których wspierała liczna grupa kibiców....

Archiwum


Imprezy sportowe w roku akademickim 2014/2015


Imprezy sportowe w roku akademickim 2013/2014


Imprezy sportowe w roku akademickim 2012/2013


Imprezy sportowe w roku akademickim 2011/2012


Imprezy sportowe w roku akademickim 2010/2011


Imprezy sportowe w roku akademickim 2009/2010


Imprezy sportowe w roku akademickim 2008/2009


Redakcja strony WWW