Ułatwienia dostępu

Sukces lekkoatletów w Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce.

W dniach 22-24 maja 2026 roku na stadionie MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Ponad 1300 zawodniczek i zawodników z 95 uczelni rywalizowało w 32 konkurencjach. Sportowcy walczyli  o medale nie tylko indywidualnie ale także drużynowo w klasyfikacji generalnej i typach poszczególnych uczelni.

Studenci naszej uczelni zdobyli złoty medal w klasyfikacji drużynowej uczelni medycznych , studentki uplasowały się na czwartym miejscu.

Indywidualnie medale zdobyli / typ uczelnie medyczne/:

1.Michał Jastrzębski – srebrny medal w rzucie dyskiem.

2.Joachim Jasięga – srebrny medal w rzucie oszczepem.

3.Julian Radoń – brązowy medal w trójskoku.

4.Szymon Rudawski – brązowy medal w rzucie dyskiem.

5.Szymon Pleszyński – brązowy medal w rzucie oszczepem.

6.Patryk Oślizło – Zaporowski – srebrny medal w biegu na 110 metrów przez płotki.

7.Szymon Pyzik – brązowy medal w biegu na 800 metrów.

8.Adrian Ondraszek – brązowy medal w skoku wzwyż.

Andrii Kosoverov, Karol Frączek, Dawid Kowalski, Jakub Nowak – złoty medal w biegu rozstawnym 4 x 100 metrów.

 Dawid Kowalski, Karol Frączek,  Szymon Pyzik, Marcus Wagner – srebrny medal w biegu rozstawnym 4 x 400 metrów.

Kornelija Okunević, Victoria Puk, Joanna Pilarska, Urszula Zacharska – brązowy medal w biegu rozstawnym 4 x 100metrów.

Victoria Puk, Łucja Rozkrut, Seline Midtbo Dybvik, Urszula Zacharska – srebrny medal w biegu rozstawnym 4 x 400 metrów.

Drużyna mężczyzn:

 Karol Frączek, Dominik Iskrzyński, Joachim Jasięga, Michał Jastrzębski, Mołosz Kasprzycki, Andrii Kosoverov, Dawid Kowalski, Szymon Muniak, Jakub Nowak, Adrian Ondraszek, Patryk  Oślizło –  Zaporowski, Szymon Pleszyński, Eryk Pletniow, Szymon Pyzik, Julian Radoń,Szymon Rudawski, Michał Wachnicki, Marcus Wagner, Bartosz Wojewoda, Jan Bonar, Igor Dutkiewicz.

Drużyna kobiet:

Aleksandra Adamus, Seline Midtbo Dybvik, Helena Dyduch ,Natalia Kiełboń, Kamila Kwasek, Zuzanna Madzia, Marta Marciniak, Aleksandra Mikoś, Kinga Moskal, Milena Mucha, Kornelija Okunević, Joanna Pilarska, Victoria Puk, Łucja Rozkrut, Kateryna Shtohryn, Lena Skrzypek, Małgorzata Sołtys, Anna Świątek, Natalia Wzorek, Urszula Zacharska, Oliwia Żyrek.

Trenerzy sekcji:

Zbigniew Janik , Urszula Jabłońska, Grzegorz Janik.

Przewijanie do góry