Katowice, 8–10.05.2026 — nasi studenci dali czadu na AMP w trójboju siłowym! ![]()
Drużynowo:
• Kobiety — 3. miejsce w klasyfikacji generalnej i 1. miejsce w typie uczelni medycznych ![]()
![]()
• Mężczyźni — 4. miejsce w typie uczelni medycznych ![]()
Medaliści i rekordy:
• Aleksandra Łukasik — złoto OPEN i złoto w kategorii uczelni medycznych do 69 kg, total 480 kg
. Do tego 3 akademickie rekordy Polski: przysiad 190 kg, martwy ciąg 210 kg i total 480 kg. ![]()
• Angelika Cesarz — srebro w typie uczelni medycznych w kat. do 57 kg ![]()
• Paweł Mizera — srebro w typie uczelni medycznych w kat. do 74 kg ![]()
• Michał Kołodziejczyk — akademicki rekord Polski we wciśnięciu 170 kg w kategorii do 74 kg ![]()
Ogromne gratulacje dla zawodników, trenerów i całej ekipy — pokazaliście serce, siłę i klasę! ![]()
![]()
Skład drużyny kobiet
Angelika Cesarz – Fizjoterapia
Aleksandra Łukasik – Zdrowie Publiczne
Aleksandra Misztal – Lekarski
Skład drużyny mężczyzn
Paweł Mizera – Lekarski
Jakub Jarczewski – Zdrowie Publiczne
Mikołaj Ryk – Lekarski
Kacper Madon – Lekarski
Michał Kołodziejczyk – Farmacja
Jan Bonar – Lekarski
Olgierd Ludwin – Lekarski
Trym Johansen – SMO
Jan Janiec – Lekarski
Damian Lubczuk – Farmacja
Trener sekcji
Przemysław Ostrowski

