Ułatwienia dostępu

Sukces sekcji trójboju siłowego

Katowice, 8–10.05.2026 — nasi studenci dali czadu na AMP w trójboju siłowym! ⚡️

Drużynowo:

• Kobiety — 3. miejsce w klasyfikacji generalnej i 1. miejsce w typie uczelni medycznych 🥉🏥

• Mężczyźni — 4. miejsce w typie uczelni medycznych 💪

Medaliści i rekordy:

• Aleksandra Łukasik — złoto OPEN i złoto w kategorii uczelni medycznych do 69 kg, total 480 kg 🥇. Do tego 3 akademickie rekordy Polski: przysiad 190 kg, martwy ciąg 210 kg i total 480 kg. 🔥

• Angelika Cesarz — srebro w typie uczelni medycznych w kat. do 57 kg 🥈

• Paweł Mizera — srebro w typie uczelni medycznych w kat. do 74 kg 🥈

• Michał Kołodziejczyk — akademicki rekord Polski we wciśnięciu 170 kg w kategorii do 74 kg 🏅

Ogromne gratulacje dla zawodników, trenerów i całej ekipy — pokazaliście serce, siłę i klasę! 👏👏

Skład drużyny kobiet

Angelika Cesarz – Fizjoterapia

Aleksandra Łukasik – Zdrowie Publiczne

Aleksandra Misztal – Lekarski

Skład drużyny mężczyzn

Paweł Mizera – Lekarski

Jakub Jarczewski – Zdrowie Publiczne

Mikołaj Ryk – Lekarski

Kacper Madon – Lekarski

Michał Kołodziejczyk – Farmacja

Jan Bonar – Lekarski

Olgierd Ludwin – Lekarski

Trym Johansen – SMO

Jan Janiec – Lekarski

Damian Lubczuk – Farmacja

Trener sekcji

Przemysław Ostrowski

Przewijanie do góry