ZAWODY PŁYWACKIE

6 XII na pływalni Uniwersytetu Ekonomicznego odbyły się zawody pływackie pod honorowym patronatem prof. dr hab. Agaty Ptak – Belowskiej Prodziekan Wydziału Lekarskiego  ds. anglojęzycznych kierunków studiów, która osobiście otwarła zawody, wręczała medale i nagrody zwycięzcom oraz gorąco dopingowała zawodników. Do konkurencji przystąpiło blisko 80-ciu zawodników, studentów UJ CM w tym Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców,  pracowników i absolwentów.

W kategorii amator na dystansie 50 m stylem dowolnym wśród kobiet medalowe miejsca zajęły:

I miejsce – Iga Jastrzębska III WL 0:34,54

II miejsce – Katarzyna Hordyjewicz  II WNoZ  0:40,20

III miejsce – Karolina Armatys  II WNoZ  0:49,91

Wśród zawodniczek na dystansie 50 m stylem dowolnym:

I miejsce – Malene Tornkvist  SMO  0:29,74

II miejsce – Marta Sowa  II WL  0:29,96

III miejsce – Anna Wieczorek I WNoZ  0:32,52

Wśród mężczyzn w kategorii amator na 50 m stylem dowolnym zajęli:

I miejsce – Dawidziuk Mateusz I WNoZ  0:33,33

II miejsce – Żurek Maksymilian I WNoZ  0:39,98

III miejsce – Bielak Mateusz II WNoZ  0:41,92

W kategorii absolwent/pracownik:

I miejsce – Wożniak Piotr 0:28,15

II miejsce – Habryka Michał  0:30,50

III miejsce – Kwiatkowski Jacek 0:34.60

W kategorii zawodnik:

I miejsce – Kowalski Karol I WL 0:25,39

II miejsce – Lazarovich David V SMO 0:27,16

III miejsce – Domin Bartosz I WNoZ 0:27,35

Na dystansie 50 m stylem klasycznym kobiet:

I miejsce – Natalia Kasza  III WL  0:38,65

II miejsce  – Michalina Śpiewak III WL  0:44,11

III miejsce – Katarzyna Kępińska  I WL  0: 44,84

Na dystansie 50 m stylem klasycznym mężczyzn:

I miejsce – Kowalski Karol I WL  0:33,11

II miejsce – Shynkarenko Miroslav IV WL  0:34,05

III miejsce – Lazarovich David V SMO  0:34,78

W kategorii prawnik:

I miejsce – Kratochwil Marian  0:42,70

Na dystansie 50 m stylem grzbietowym kobiet:

I miejsce – Kinga Jagieła II WNoZ  0:36,06

II miejsce – Anna Grondahl  SMO   0:36,94

III miejsce – Katarzyna Paluch II WNoZ  0:42,38

Na dystansie 50 m grzbietowym mężczyzn:

I miejsce – Winiarski Wojciech III WL 0:33,39

II miejsce – Shynkarenko Miroslav IV WL 0:37,39

III miejsce – Roczniak Jan III WL 0:44,63

W kategorii pracownik/absolwent:

I miejsce – Kwiatkowski Jacek  0:45,19

Na dystansie 50 m stylem motylkowym kobiet:

I miejsce – Marta Sowa  0:32,98

II miejsce – Malene Tornkvist   0:35,40

III miejsce – Sandra Gjermundsen  SMO   0:38,11

Na dystansie 50 m motylkowym mężczyzn:

I miejsce – Pytlewski Adam V WL  0:29,59

II miejsce – Zając Dariusz II WNoZ  0:32,70

III miejsce – Lymarenko Andrii I WNoZ  0:37,54

W kategorii pracownik/absolwent:

I miejsce – Wożniak Piotr  0:29,63

II miejsce – Habryka Michał  0:35,07

Na koniec uczestnicy rywalizowali w dwóch wyścigach sztafetowych. Pierwszy wyścig w formule 4 x 50 m stylem dowolnym (w zespole występowały                dwie  kobiety i dwóch mężczyzn):

I miejsce – Marta Sowa, Kinga Jagieła, Bartosz Domin, Piotr Woźniak  1:58,97

II miejsce – Michalina Śpiewak, Ania Wieczorek, Karol Kowalski, Hubert Łagosz        2:05,73

III miejsce – Sandra Gjermundsen, Malene Tornkvist, Anna Grondahl, David Lazarovich  2:06,40

 

Drugi start, z lekkim przymrużeniem oka w którym uczestnicy przy gorącej owacji licznie przybyłych kibiców mieli za zadanie przepłynąć 4 x 25 metrów w czapce Św. Mikołaja tak aby nie zamokła.

 

Dziękujemy za prawdziwie sportową rywalizację wszystkim uczestnikom, a kibicom za stworzenie wspaniałej atmosfery !

 


Powrót


Wielkość fontu
Kontrast