Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych 2020

Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych odbyły się tym razem jesienią – 24 października 2020. Supraśl k. Białegostoku, tak jak poprzednio, gościł najlepszych biegaczy z całej Polski. Zawody, pomimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemicznymi ograniczeniami, zostały przygotowane i przeprowadzone perfekcyjnie w przepięknych lasach Puszczy Knyszyńskiej. Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum pokazała wysoką klasę sportową i wygrała wśród uczelni medycznych zarówno w klasyfikacji kobiet, jak i mężczyzn. W klasyfikacji wszystkich uczelni z całej Polski nasze panie zajęły bardzo wysokie 5 miejsce, na 28 sklasyfikowanych uczelni, a panowie uplasowali się na 14 pozycji, na 29 sklasyfikowanych uczelni.

Wśród zawodniczek i zawodników z uczelni medycznych miejsca medalowe zajęły/li:

• Iga Jastrzębska (2 miejsce na 3 km kobiet),
  • Anna Bieniasz (2 miejsce na 6 km kobiet),
  • Anna Hoduń (3 miejsce na 6 km kobiet),
  • Henning Schein (1 miejsce na 4,5 km mężczyzn),
  • Grzegorz Ginter (2 miejsce na 9 km mężczyzn),
  • Bartosz Golonka (3 miejsce na 9 km mężczyzn).