Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu 13-14.04.2024

W miniony weekend 13-14 kwietnia 2024 roku w sportowym mieście Lublin odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. Na starcie stanęło aż 900 zawodników z 80 uczelni, a rozdano ponad 600 medali. Już pierwszego dnia, na słupkach pływalni, można było zobaczyć tak utalentowanych zawodników jak Ksawery Masiuk, Jakub Majerski czy Adela Piskorska. Klub AZS UJ CM reprezentowała dwójka studentów, Karol Kowalski V rok studiów kierunku lekarskiego oraz Katarzyna Gonet III rok studiów kierunku lekarskiego.

👉 Dla Karola 2 dzień startów okazał się dniem życiowych sukcesów, gdzie na dystansie 100 m stylem zmiennym wywalczył klasyfikację do finału B z czasem 1:00,42 co dało mu srebrny medal🥈 w typach uczelni medycznych, natomiast w sprinterskim dystansie na 50 m stylem dowolnym zdobył brązowy medal🥉 z czasem 0:23,86 w typach uczelni medycznych.

👉 Kasia zaprezentowała swoją wytrzymałościową formę na dystansach 200 metrowych, gdzie na 200 m stylem dowolnym zajęła 4 miejsce, a 200 m stylem zmiennym zakończyła na miejscu 5 w typach uczelni medycznych.

🎉 Serdecznie gratulujemy, życzymy kolejnych życiówek i najlepszych startów. BRAWO👍