TRÓJBOISTKI  UJ CM WICEMISTRZYNIAMI NA AKADEMICKICH MISTRZOSTWACH POLSKI – KATOWICE 3-5.05.2024

TRÓJBOISTKI  UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO COLLEGIUM MEDICUM WICEMISTRZYNIAMI NA AKADEMICKICH MISTRZOSTWACH POLSKI – KATOWICE 3-5.05.2024

6 medali indywidualnych i 3 drużynowe, to dorobek studentów Collegium Medicum na Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym klasycznym.

Podczas pierwszego dnia startów, złoty medal w klasyfikacji generalnej w kategorii do 76kg zdobyła Suzanne Izadi podnosząc łącznie 412,5 kilogramów.

Niewiele mniejszy wynik uzyskała Aleksandra Łukasik, której 410 kilogramów dało brązowy medal w klasyfikacji generalnej do 69 kg. Warto  zaznaczyć ze wynik ten, wypełnia limit na Akademickie Mistrzostwa Świata.

Wśród mężczyzn  Tomasz Bernat zdominował klasyfikację medyczną w wadze do  74 kilogramów i wynikiem 547,5 zdobył złoty medal, a w klasyfikacji generalnej 12 miejsce.

Maciej Preinl obronił złoty medal w typie uczelni medycznych w kategorii do 83 kilo, poprawiając swój wynik (622,5) zajął 10 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Drugi dzień zawodów, również przyniósł ogromne emocje, zwłaszcza w kategorii do 105 kg, w której Nathaniel Miller (706 kg) zdobył srebrny medal w typie uczelni medycznej, a Jakub Tomaszewski (582,5) brązowy.

Warto nadmienić, że Nathaniel pobił Akademicki Rekord Polski w martwym ciągu podnosząc sztangę ważącą 326 kilogramów.

W drużynowej  klasyfikacji generalnej kobiet, trójboistki CM zajęły drugie miejsce, a w typach uczelni medycznych wywalczyły złoty medal.

Mężczyźni poprawili wynik z poprzednich mistrzostw w klasyfikacji generalnej o 13 miejsc, zajmując ostatecznie 10 lokatę i zdobywając srebrny medal w klasyfikacji uczelni medycznych.

Jest to niesamowity sukces dla sekcji, dla której był to drugi start w Akademickich Mistrzostwach Polski.